Letos je to už dvanáctý ročník divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011. Program je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci.

Vítězné filmy z festivalů

Budou se promítat festivalové hity: skvostná italská tragikomedie o partnerských vztazích Naprostí cizinci, drama o jednom z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století Egon Schiele, vítěz loňského Cannes – drama Já, Daniel Blake v režii britského legendárního tvůrce Kena Loache.

Oscaři i kultovní tvůrci

Z letošní oscarové nabídky návštěvníci uvidí muzikál La La Land, dále drama s excelujícím oscarovým Casey Affleckem Místo u moře či brilantní thriller ze současného Teheránu Klient oceněný Oscarem pro Nejlepší zahraniční film.

Diváci se můžou těšit i na díla uznávaných tvůrců, například tragikomedii amerického kultovního Jima Jarmusche Patersona či vizuálně vytříbený milostný příběh od respektovaného balkánského režiséra Emira Kusturici Na mléčné dráze.

Češi se neztratí

Zastoupení má i český film. Promítat se bude favorit letošních Českých lvů - životopisné drama Masaryk, tragikomedie Bohdana Slámy o mezilidských vztazích Bába z ledu, první díl z trilogie Zahradnictví - melodrama Jana Hřebejka Rodinný přítel, či rodinná letní komedie Špunti na vodě.

Na programu jsou rovněž české dokumenty: snímek o proslulém písničkáři Vladimíru Mišíkovi Nechte zpívat Mišíka v režii Jitky Němcové, či časosběrný snímek Strnadovi mapující pětatřicet let jednoho manželství z pera dámy českého dokumentu Heleny Třeštíkové.

 

Podívejte se na webové stránky: www.bestfilmfest.cz