Představení, kterých je 20, se konají převážně v Divadle Disk v Karlově ul. 26, další představení se konají v Divadle Na zábradlí. Kromě inscenací jsou součástí festivalu i workshopy – ukázkové hodiny DAMU vedené jejími pedagogy, ale i studenty. Určeny jsou především uchazečům o studium, středoškolákům a všem těm, které divadlo a obory s ním související zajímají.

Do útrob zvou veřejnost 

„Připadá nám, že naše fakulta je příliš uzavřená. Proto jsme pro letošní ročník zvolili téma a následně moto Do útrob!. Chceme DAMU otevřít, představit její ,vnitřnosti‘, předvést, co se tu děje, ukázat obvykle nepřístupná místa a hlavně dát veřejnosti najevo, že divadelní umění není zkostnatělá záležitost, ale právě naopak,“ uvedla Gabriela Nováková, členka organizačního týmu.

Festival na ulici

Letošní novinkou ZLOMVAZ je otevření Zlaté ulice pod názvem  Do útrob města!. Návštěvníci i procházející se mohou potěšit pohledem na projekce, koncerty, inspirovat se módní přehlídkou studentů VŠUP. Najdou zde i off-programová představení vytvořená unikátně pro tento prostor. „Cílem dramaturgie Zlaté ulice bylo především upozornit diváky, že umění je pro veřejný prostor jako stvořené. Myslím si, že mladí lidé mají zájem oživovat své město, tvořit venku, hrát si a překračovat bariéry, proto se do projektu zapojili převážně studenti. Podílejí se FAMU, VŠUP a samozřejmě naše domovská DAMU,“ řekl k off-programu Matěj Vlašánek, jeden z organizátorů.

Pro odbornou veřejnost

Pro odbornou divadelní veřejnost je ve spolupráci s Pražským quadriennale uspořádána série workshopů s významnými lektory ze zahraničí, například s americkým hercem Gianem Murraym Gianinim, který speciálně pro tuto příležitost přilétá z New Yorku, a dále také s japonským tanečníkem Ryuzem Fukuharou a polským výtvarníkem a pedagogem Grzegorzem Kowalským.