V rámci festivalu opět v Praze vystoupí největší jména současné světové elektronické, ambientní, experimentální jazzové a soudobé hudby ve spojení s projekcemi a vizuálním uměním. Mezi hvězdami letošního ročníku je třeba legendární klavírista Nils Frahm, britský producent Max Cooper, multiinstrumentalista a hudební nomád Peter Broderick či britské jazzové trio Mammal Hands.

Dramaturgie se pohybuje na pomezí současné elektronické i akustické hudby, soudobé vážné hudby, nejnovější podoby ambientu, post-rocku, jazzu, ale i propojení s pohybovým divadlem či scénickým tancem.

Hvězdy z Berlína anebo UK

Největší hvězdou festivalu Spectaculare 2018 je berlínský klavírista Nils Frahm, v jehož tvorbě se mísí náladový ambient s komorní vážnou hudbou. Po úspěšném vystoupení na Spectaculare 2014 a Music Infinity 2015 se tato výrazná osobnost současné experimentální hudby vrací po třech letech do Prahy, a to 23. dubna 2018 do velkého sálu Lucerny.

Dalším hitem je vystoupení britského jazzového tria Mammal Hands, které mísí promyšlené kompozice se spontánností a muzikantskou souhrou. Trio se představí 1. března v JazzDocku.

Doprovodný program

Festival má také bohatý doprovodný program, ve kterém nechybí výstavy, filmové projekce či divadelní představení. Promítat se bude například ruský dokumentární film I am Gagarin, který pojednává o tom, jak do Ruska pronikl hudební styl rave.