Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství známého kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech, v zahradě sídla Českého rozhlasu Regina DAB Praha a na Rohanském ostrově, kde budou scény ČT Art Stage a Radia 1.

Karlín slaví 200 let

Festivalové dění bude propojené s oslavami, které pořádá spolek Karlín 200. Připomínají, že dnešní městská čtvrť byla založena 23. června 1817, kdy císař František I. potvrdil vznik prvního pražského předměstí, nazvaného na počest jeho choti Karoliny Augusty: Karolinenthal.

Program od pátku

Hlavní program karlínských oslav započne v pátek 23. 6. v 15 hodin, kdy bude uložena časová schránka pro další generace. Sobota pak nabídne od 13 hodin program pro děti a jejich rodiče, koncert v kostele Cyrila a Metoděje, divadelní a hudební výstupy, řemeslný workshop, přehlídku historických vozů Praga montovaných v Karlíně, narozeninovou sousedskou tabuli a další překvapení.

V 15 hodin pak vyrazí slavnostní průvod z Karlínského náměstí, který otevře sobotní program United Islands of Prague 2017.

Mezinárodní i české hvězdy

Hvězdami programu jsou portugalští Throes + The Shine, pražští The Tap Tap, rakouští Farewell Dear Ghost, anebo Izraelec Tamir Grinberg. Spolu s nimi se představí ale i několik desítek dalších, vycházejících i už osvědčených jmen domácí i evropské produkce. A chybět nebude ani bohatý doprovodný program.

Klubová noc den předem

Stejně jako v předchozích letech bude víkendu předcházet 22. června Klubová noc, která na pódiích Futura, Rock Café, Jazz Docku, 007 Strahov, Paláce Akropolis a řady dalších představí především čerstvá jména a objevy tuzemské scény.

Festival se koná za podpory hlavního města Prahy, MČ Praha 1, MČ Praha 5, MČ Praha 6 a MČ Praha 8.

 

Podívejte se na webové stránky: www.unitedislands.cz