Galerie hlavního města Prahy pořádá ročně více než 20 výstav, na které loni zavítalo přes 220 tisíc návštěvníků. Od svého založení uspořádala přes 700 výstav, kterými zprostředkovává setkání s tvorbou Tima Burtona, Toyen, Jindřicha Štyrského anebo  Richarda Deacona.

Proto je škoda, že tak významná galerie dosud neměla jednotnou vizuální identitu. Nyní se ale její vedení spolu s organizací Czechdesign rozhodlo vyhlásit veřejnou dvoukolovou soutěž. Její vítěz se stane autorem vizuální identity jedné z nejvýznamnějších výstavních institucí v České republice.

Z 90 návrhů, které do soutěže zaslali grafičtí designéři, designérská studia i marketingové agentury, do finále po anonymním hodnocení poroty postoupila následující pětka: studio ReDesign, Anymade Studio, Tomáš Nečas, studio Petrohrad a Jan Slabihoudek .

Finalisté

  • ReDesign jsou grafičtí designéři Klára Kvízová a Petr Krejzek, který v současné době vede Ateliér grafického designu a vizuální komunikace na UMPRUM. Jejich studio má na svém kontě např. vizuály Pražského jaro a Academia Film Olomouc.
  • Pražské studio Anymade tvoří grafičtí designéři Petr Cabalka a Filip Nerad. Pracovali na vizuální identitě organizace CZECHDESIGN, Domu umění města Brna, Festivalu Fotograf, značky Bastl Instruments anebo módní značky Basmatee.
  • Grafický designér Tomáš Nečas je absolventem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Je autorem vizuální identity marketingové agentury Freya, Asociace Content Marketingu, speciální kolekce pro ZOOT, časopisu Trade-off nebo kampaně pro Armádu České republiky.
  • Plzeňské kreativní studio Petrohrad se zaměřuje na tvorbu vizuálních identit, online obsahu, videí a fotografií z oblasti architektury a designu. Jeho tým v současnosti pracuje na sjednocení vizuální identity Galerie Rudolfinum.
  • Poslední z pětice, grafický designér Jan Slabihoudek, je studentem ateliéru Grafický design a vizuální komunikace na UMPRUM, který se stará o grafické výstupy Galerie AMU.

Výstava, která je od 22. září k vidění v Colloredo-Mansfeldském paláci,  představuje finalisty i všechny přihlášené práce 1. kola soutěže.

 

Podívejte se na webové stránky: www.ghmp.cz