„Je to nový projekt naší kapely,“ říká o Omega Rhapsody Tour její zakladatel a zpěvák János Kóbor, „nezáleží na tom, kolik se na něm podílí členů, ale momentálně nás baví právě toto.“

Kóbor, který zavítal do Prahy, pozvat fanoušky na prosincový koncert, představil i podobu akce: první půlhodinu budou hrát pouze symfonici z německého Halle, později se k nim přidá i maďarská rocková legenda se svým repertoárem. „Bohužel v Maďarsku něco takového není možné, rock a symfonická hudba jsou neslučitelné,“ dodává Kóbor.

Omega, která vznikla v roce 1962, byla za dob železné opony přezdívaná jako „Rolling Stones Východu“, mezi její neznámější hity patří Gyöngyhajú lány, Petróleum lámpa nebo Ballada a fegyverkovács fiáról.. Zakládající členy, zpěváka Jánose Kóbora a klávesistu Lászla Benköho doplňují baskytarista Tamás Mihályi, kytarista György Molnár a bubeník Ferenc Debreceni. V Praze se kapela představí v pozměněném složení, s klávesistou Albertem Földim, kytaristou Tamasem Szekeresem a baskytaristkou Katy Zee.

Populární byla i v tehdejším Československu, odehrála sérii koncertů s kapelou Olympic, dodnes navštěvuje letní festivaly a János Kóbor má silnou vzpomínku na vystoupení v Lucerně před sedmi lety společně s Blue Effectem Vladimíra Mišíka. „Praha je pro mě srdeční záležitost a zdejší publikum je vynikající: pro mě je velká výzva navázat kontakt s publikem, které nerozumí maďarsky,“ říká J. Kóbor.

Vstupenky na koncert, který se odehraje 1. prosince ve Velkém sále Lucerny, je možné koupit v předprodeji Ticketpro. Jako předkapela vystoupí domácí jazzman P. J. Ryba a The Fish Men.