Bohemia JazzFest je jedním z největších letních jazzových hudebních festivalů v celé Evropě. V roce 2005 ho založil uznávaný jazzový kytarista Rudy Linka, který chtěl představit a propagovat špičkový světový jazz v České republice.

Všechny koncerty se odehrávají pod širým nebem a každý rok si je nenechá ujít téměř 100 000 jazzových fanoušků.

Italská hvězda

Mezi letošní hvězdy, které se v Praze 9. a 10. července představí, patří Ital Enrico Rava, mistr současného italského jazzu. Narodil se v Terstu v roce 1939, kde začal hrát na trombon v dixielandových kapelách. Ale poté, co slyšel hrát Milese Davise, se přesměroval na trubku – a ta ho proslavila.

Rava vzbudil mezinárodní pozornost poprvé v šedesátých letech, kdy koncertoval s argentinskou hvězdou Gatem Barbierim. Žil v Itálii, Buenos Aires a také v New Yorku, kde hrál s takovými skvělými muzikanty, jakými například jsou Lee Konitz, Mal Waldron, Gil Evans, Cecil Taylor, Pat Metheny, Miroslav Vitouš, Joe Lovano, Paul Motian, John Abercrombie a mnozí další.

Stern se vrací po nehodě

Na kytaru Pražanům zahraje i Mike Stern, jenž se na začátku 80. let proslavil hraním s Milesem Davisem. Na sólovou kariéru  se vydal v roce 1985. Od té doby vydal již 17 alb, z nichž 6 bylo nominováno na cenu Grammy.

V létě 2016 měl Mike Stern vážnou autonehodou, při které si zlomil obě ruce, poškodil si nervy na pravé, a ani nebyl schopen držet trsátko. Po zotavení vydal zatím své poslední album Trip.