Kampus Hybernská je dlouhodobý a unikátní projekt Univerzity Karlovy a Magistrátu hlavního města Prahy, který se prostřednictvím kulturních a vzdělávacích aktivit snaží o oživení vybraných částí sedmidomí na adrese Hybernská 4. Projekt je otevřen spolupráci s nejrůznějšími institucemi v oblasti veřejného, kulturního a akademického života.

„Chceme pozvat Pražany, aby se stali součástí univerzity, zažili naše workshopy, přišli na přednášky, výstavy a projekce, nebo se s našimi kunsthistoriky vydali na komentované prohlídky města,“ říká mluvčí Filozofické fakulty UK Iva Píšová.

Irská hudba v českém kabátě

A právě v Kampusu vystoupí 24. ledna Conamara Chaos, česká kapela, jež hraje tradiční irskou hudbu v nápaditých moderních úpravách. Její jádro tvoří muzikanti, kteří mají s žánrem dlouholeté zkušenosti z kapel, jako byly Dún an Doras či Marw. Většina se sestává z vlastních instrumentálních skladeb, inspirovaných keltskou rytmikou, doplněných o písně v podání vynikající zpěvačky Svatky Hlávkové-Štěpánkové.

Proč Conamara Chaos?

Conamara Chaos je oblast chaotického terénu na Jupiterově měsíci Europa. Oblast vznikla narušením ledové kůry měsíce. Skládá se z ledových ker, které se pohybovaly a otáčely. V okolí těchto desek jsou další neuspořádané ledové bloky, které mohou být tvořeny vodou, sněhem nebo ledem. Region je uváděn jako důkaz pro kapalný oceán pod povrchem měsíce. Pojmenovaný je podle irského poloostrova Connemara kvůli podobné členité krajině.