Ve čtvrtek 9. března se od 18:00 hodin v Ústřední knihovně koná přednáška nazvaná Svět barokních poutních obrázků. Historik a spisovatel Václav Vokolek bude mluvit o známých poutních místech a jejich tajemstvích.

Znáte třeba příběh jihočeského poutního kostela na Lomci? Ten je vystavěn kolem zázračné sochy Panenky Marie. Jde o kopii, jejíž originál byl nalezen zarostlý ve dřevě stromu. A z onoho dřeva pak byly vyřezány dvaceticentimetrové kopie. Jednu z nich koupil i hrabě Buquoy. A jako poděkování za to, že díky ní přežil plavbu na rozbouřeném moři, vystavěl pro sošku nádherný barokní poutní kostel…

A podobných příběhů bude Václav Vokolek jistě vyprávět víc.

  • Vstupné je 40 Kč

Inspirace Trnkovou Zahradou

V sobotu 11. března se bude v bohnické pobočce konat akce nazvaná Po stopách kocoura. Jde o hudebně dramatickou dílnu pro děti na motivy knihy Zahrada Jiřího Trnky.

Pořad je vhodný pro děti ve věku 4 –  9 let. Pro účast je potřeba rezervace na emailu miloslav.linc@mlp.cz nebo osobně či telefonicky přímo na pobočce Bohnice.

Dílna vznikla v rámci projektu www.svetgramotnosti.cz, který se zaměřuje na čtenářskou gramotnost dětí, a kterého je Městská knihovna partnerem.

  • Na dílnu je vstup zdarma

Potkejte se s výtvarnicí

A ve středu 15. března připravil Dům čtení v Ruské ulici besedu se spisovatelkou a výtvarnicí Ivou Hűttnerovou. Bude vyprávět nejen o svém životě, ale i díle. A z jejích obrázků na vás určitě dýchne kouzlo starých časů.

  • I zde je vstup zdarma

 

Podívejte se na stránky www.mlp.cz