Zatím největší počet novinek přivítala v měsíci únoru beletrie, cizojazyčná beletrie a literatura pro děti. Pojďme se na některé z nich podívat.

Příběh o zázračné síle přátelství

Japonská spisovatelka Marie Kondo je slavná po celém světě. Proslavila se svými díly Zázračný úklid a Žít s radostí. Tato odbornice na úklidové metody, organizaci domácnosti a pracovního prostředí napsala i takovou malou zázračnou knihu pro děti. Tak pokud máte doma malého bordeláře, bude tato knížka Kiki a Jax skvělou volbou.

Příběh je o dvou nejlepších kamarádech - veverce Kiki a sově Jax. Oba jsou naprosto rozdílní. Kiki věci ráda sbírá a Jax věci pro změnu rád třídí. Dokáží si ve chvíli, kdy věci začnou překážet jejich přátelství, najít prostor pro to, co jim vždycky přinášelo radost – jeden pro druhého?

Od mistra hororu

Poslední doba přeje fanouškům spisovatele Stephena Kinga. Vychází totiž mnoho jeho knih v novém vydání. Titul nazvaný Srovnáno se zemí je jedním z těch, které tento nejproduktivnější a čtenářsky nejúspěšnější autor současnosti vydal pod svým pseudonymem Richard Bachman, o němž se s oblibou vyjadřuje jako o svém temnějším já.

Srovnáno se zemí není jeho úplně typickou knihou. Nenajdete zde žádné nadpřirozeno, zlo ani hororové prvky. Celý příběh je vlastně postaven na psychologii postavy pana Barta Dawese. Jeho osoba se postupně mění, lže svojí ženě o tom, jak jim už sehnal nový dům a také mnohdy v hlavě rozpráví se svými imaginárními přáteli. Je to vlastně takové vyprávění o stupňující se depresi a propadání beznaději, která na konci příběhu opravdu vygraduje.

Určitě této knize nechybí čtivost, lehkost, napětí a zvědavost. Jak to celé dopadne? Stane se opravdu to, k čemu příběh po celou dobu směřuje?