Dozvíte se v nich třeba víc o tom, jaká byla česká beletrie v roce 2017. Stejnojmenný večer 17. ledna bude patřit knihám, které vyšly v loňském roce, debatovat se bude o titulech, které se zmiňovaly v různých anketách a diskuzích. Na přetřes přijde Citlivý člověk Jáchyma Topola, knihy Radky Třeštíkové anebo třeba Morštajnové Hana a jiné čtenářské i kritické hity.

V Domě čtení krom toho milovníkům literatury připomenou ty nejzásadnější literární události, festivaly a knižní veletrhy, a též i to, co se chystá v roce 2018 na různých místech České republiky.

Foglarova Praha

Na čtvrtek 25. ledna pak knihovna připravila pravý svátek pro malé i velké kluky, milovníky knih Jaroslava Foglara. V Ústřední knihovně se totiž koná přednáška nazvaná Pražské podzemí ve foglarovkách a skutečnosti. Koná se u příležitosti loňského 110. výročí narození Jaroslava Foglara.

Poutavá prezentace Jana Pohunka – Přebrala a Ivy Pohunkové – Kawi se věnuje pražskému podzemí s důrazem na místa, která zřejmě Foglara inspirovala při psaní jeho knih. Spisovatel totiž vyrůstal v  Nuslích, kde v gotických hradbách s kamarády prolézal podzemní prostory, dnes už mnohdy nepřístupné.

Jaké má pražské podzemí historii a jak do něj chodili pátrat čtenáři Foglarových knih? Přednáška bude doprovázena také bohatým obrazovým materiálem.