Novoměstská radnice je jednou z národních kulturních památek v Praze. Její historie začíná brzy po založení Nového Města pražského Karlem IV. roku 1348, v současné době objekt spravuje městská část Praha 2 a koná se zde celá řada kulturních akcí.

Z vězení galerie

Původně zde ale bylo například vězení. „Seděl“ zde vůdce chodské selské rebelie Jan Sladký – Kozina, Václav Babinský, Alois Rašín – a posledním vězněm byla krátce Milada Horáková.

Dnes zde místo cel a mříží najdete dvě galerie, kavárnu a útulné klidné zákoutí poblíž rušného Karlova náměstí.

Minimalistický fotograf na radnici

Momentálně se na Novoměstské radnici výstavou fotografií pod názvem Nejasná rozhraní představuje Michal Pospíšil. Ten vystudoval český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, učitelskému povolání se však nikdy nevěnoval. Celý dosavadní profesní život strávil ve světě marketingu.

Ve volném čase se aktivně zabývá fotografováním, zaměřuje se na minimalismus, geometrii, architekturu a městskou fotografii. V jeho portfoliu lze nalézt rovněž fotografie z cest.

Fotografický cyklus Nejasná rozhraní  zahrnuje "vizuální objevy" z našich i zahraničních lokalit. Snímky vznikly jako bezprostřední záznam setkání s těmito situacemi a objekty.