Francouzský institut v Praze nabízí nejen pestrý výběr jazykových kurzů, ale i možnost blíže nahlédnout do francouzské kultury. Jeho součástí je také nezávislé Kino 35, Galerie 35, či jediné francouzské knihkupectví v Praze - Knihkupectví 35. Frankofonní prostředí si můžete vychutnat i nad šálkem lahodné kávy v Café 35.

Institut se mimo jiné věnuje také francouzské kulturní diplomacii a vedle Francouzského lycea v Praze a Velvyslanectví Francie rovněž pečuje o šíření povědomí o Francii. A na Dni otevřených dveří budete mít příležitost prozkoumat všechna jeho zákoutí.

Francouzské šansony

Na dvoře vás přivítá koncert hudební skupiny Tereza & Jazz. V podání mladé talentované zpěvačky Terezy Dvořákové zazní známé francouzské šansony od Edith Piaf nebo Charlese Aznavoura. Po živé hudbě přijde na řadu DJ Midou.

Barbecue, stánky s dobrotami, francouzské sýry, klobásy, skvělé víno nebudou chybět na French Marketu.

Úniková hra

O zábavu bude také postaráno. Organizátoři si například připravili únikovou hru s velmi zajímavým tématem - Fantom opery. Za splnění úkolů a uhodnutí hádanek si jako výhru můžete odnést zajímavé ceny v podobě lístků do Kina 35, nebo lahodné víno a mnoho dalšího.

Pro děti

Ani na ty nejmenší Francouzský institut nezapomíná. Děti jistě ocení stále populární malování na obličej, nebo třeba animátorskou dílnu. Hodina pohádek pak bude patřit čtení z knížky Příběh malého slona Babara.

A se západem slunce se rozhodně končit nebude. Od 22:00 hodin se pokračuje na afterparty v nedalekém novém pražském klubu Swim.

Přijďte si užít pravý francouzský večírek!