Pozdně secesní fasáda bývalé Polygrafie zůstane nedotčena, má totiž výrazný vzhled, který koresponduje s nedalekými kubistickými domy. V hotelu bude po dokončení v roce 2009 celkem 209 pokojů, konferenční centrum a restaurace. Zařízení bude provozovat mezinárodní hotelový řetězec The Rezidor Hotel Group pod značkou Park Inn. Rekonstrukci v hodnotě 511 milionů korun zahájila Skanska CZ na konci roku 2007. V současné době je už vidět, že se v budově začíná pracovat. Probíhají demoliční práce a vzniká nový železobetonový strop. Z objektu zmizela střecha a připravují se také základy nového křídla budovy.

Vnější secesní fasáda zůstane prakticky nedotčená, pouze ji kompletně zrenovujeme. Uvnitř areálu naopak dojde k velikým změnám. Vyrostou zde nová křídla budovy postavená v nejmodernějším architektonické stylu, důkladnou proměnou projdou i stávající části objektu, které nejsou viditelné z ulice, říká projektový manažer Martin Kratochvíl ze Skansky.

Zcela nové jádro

Polygrafie, dříve tiskárna Unie, pochází z roku 1907 a její rekonstrukci a dostavbu nových částí investor detailně konzultoval s památkáři. Hotel nabídne i dvě restaurace, odpočinkové zázemí pro wellness a podzemní parkoviště pro hosty. Jedna restaurace bude určená pouze pro hosty hotelu, druhá pro veřejnost. Nad garáží a kongresovým centrem vzniknou střešní zahrady, nové stromy hodlá investor vysadit také v okolí objektu.

Za financováním hotelu stojí developerská společnost Red Group, která kromě hotelu Park Inn Praha zaštiťuje také výstavbu hotelu Park Inn Ostrava, který je v konečné fázi výstavby a otevřen bude v létě letošního roku. Autorem návrhu pražského Park Inn je atelier IBA Ian Bryan Architects s.r.o.

Red Group spolupracuje s provozovatelem hotelů The Rezidor Hotel Group také na rekonstrukci historické budovy v centru Brna, ve které vznikne čtyřhvězdičkový Radisson Brno. Rezidor Hotel Group provozuje nebo buduje 300 hotelů ve 47 zemích. Jejich celková kapacita činí více než 61 tisíc hotelových pokojů. Své hotely provozuje pod značkami Radisson SAS, Hotels & Resorts, Regent Hotels & Resorts, Park Inn, Country Inns & Suites a Hotel Missoni. Nejrychleji rostoucí značkou je přitom právě Park Inn.