„Přestože si Praha oproti loňskému roku, kdy byla na pátém místě, mírně pohoršila, zůstává u cestovatelů oblíbeným cílem. Je pro turisty přitažlivá nejen svou starobylou krásou, lidé oceňují také zdejší gastronomii a mají chuť objevovat místa mimo historické jádro města,“ říká tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová.

„Hlavní město Praha si plně uvědomuje problematiku cestovního ruchu, proto dlouhodobě patří mezi důležité priority. Dědictví, kulturní, historické, architektonické, které nám zanechaly předchozí generace, je světově unikátní a já myslím, že se v oblasti památkové péče řadíme mezi nejlepší města nejen v Evropě. Samozřejmě ale žijeme v moderní době a návštěvníkům Prahy je potřeba zároveň nabídnout dostatek kulturně-společenských možností,“ uvádí radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

Uživatelé cestovatelského portálu TripAdvisor vybírají nejlepší destinace podle jejich historického a kulturního dědictví a pestrosti turistické nabídky. Konečné pořadí vychází z hodnocení lidí, kteří dané místo navštívili v uplynulých dvanácti měsících.

Příjezdová turistika v Praze je na vzestupu. V roce 2015 se tu ubytovalo přes 6 573 000 lidí, což je o téměř půl milionu více hostů než v předešlém roce. Zahraničních turistů bylo málem o 7 procent více, 14% přírůstek Praha zaznamenala také u rezidentů. O skoro 8 % se zvýšil počet přenocování, a to přibližně na 15 900 000.