Závod Běchovice – Praha je oficiálním mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km. Jde o legendární běžecké klání s nejdelší historií v Evropě, které běžcům nabízí moderní zázemí.

Poprvé v roce 1897

Tento závod se běhá bez přerušení od roku 1897 (čas prvního vítěze Jakuba Wolfa byl 39:03). Trať měří přesně 10 031 metrů.

Jeho start je také tradiční, začíná se poslední zářijovou neděli u kilometrovníku číslo 13 na Českobrodské ulici v Běchovicích, což je od Běchovic silnice I/12 z Prahy do Kolína. Cíl závodu se nachází na křižovatce ulic Koněvova a Za Žižkovskou vozovnou v Praze 3 na Žižkově.

Jak se měnila trať

V prvních letech byl start u patníku s číslem 12 a cíl u patníku 2. Postupně se start posouval stále více směrem k obci Běchovice a analogicky se tak měnilo i místo cíle z Ohrady na Pražačku. Od legendárního patníku č. 13 se běželo poprvé až v roce 1911. 

Teprve o jedenáct let později se místo dnešního cíle na Žižkově stalo součástí Prahy a obec Běchovice se přidružila k Praze až v roce 1974. Dobová svědectví závodníků vypovídají o tom, jak se museli často potýkat s blátem, loužemi a terénními nerovnostmi. Ještě v roce 1969 se závodníci mohli orientovat dle patníků, následující rok však byly patníky odstraněny. Dochoval se pouze ten legendární s označením 13. kilometru.

Krutý Hrdlořezský kopec

Co ale zůstává po celou dobu shodné, je profil trati. Po krátkém mírném seběhu od startu následuje první krátké stoupání na metu 1. kilometru, výživné stoupání čeká závodníky i na 3. kilometru v Dolních Počernicích. Další zhruba kilometrový kopec v Hrdlořezích směrem na Tábor začíná druhou těžší polovinu závodu.

Po prudkém seběhu z Tábora následuje od 7,5. kilometru obávaný výběh „Hrdlořezák". Stoupání však pokračuje prakticky až několik stovek metrů před cíl.

Nejrychlejší byli Keňané

Traťové rekordy závodu drží závodníci z Keni, za muže Laban Chege s časem 28:33 a za ženy Leah Malotová s časem 33:45. Krom profesionálních běžců se ale na start každoročně staví i amatéři. Vyhlašováno je 26 kategorií a počet závodníků se každoročně pohybuje kolem tří tisíc. Letos se poprvé na trať vydají i týmy, součástí závodu je rovněž vložený závod na inlinech v délce 5 km.