Závod, který pořádá spolek H-Triatlon ve spolupráci s partnery, je určený pro zájemce všech věkových kategorií a zúčastnit se mohou jak zkušení běžci, tak nadšení amatéři. Tratě různých obtížností a délek jsou umístěny v nádherném a členitém prostředí přírodní rezervace Skalka v Praze 5, kterou tvoří louky, lesy a skály.

Závodníci si mohou vybrat z několika soutěžních kategorií. Pro děti jsou připraveny trati o délce 100, 300 metrů, 1 nebo 2 kilometry. Dospělí mohou své výkony poměřit na 3 km dlouhé trati HOBBY nebo 6 km dlouhé trati SPORT.

Pro účastníky je v zázemí každého závodu zajištěn profesionální sportovní servis včetně zdravotní služby. Každý závodník obdrží v rámci startovného energetický balíček, čip, certifikát s výsledkem, slosovatelný lístek do tomboly.

Doprovodné aktivity

Součástí závodu je bohatý doprovodný program pro děti i jejich rodiče. Připraven je stánek s občerstvením, dětský stan, kde bude malování na obličej, malování obrázků na téma “Běžecký kros Skalka” s vyhlášením nejlepších obrázků.  

Připraven je program prevence s Městskou policií HMP, kde bude možné si například vyzkoušet „alkobrýle“, tedy brýle simulující zorné pole podnapilého řidiče, které mají varovat před pitím alkoholu za volantem. Nebudou chybět ani ukázky techniky kbelských hasičů.