Již 5. ročník „Půlnočního silvestrovsko–novoročního BĚHU METROPOLE“ odstartuje 31. prosince ve 23.50 hodin, aby se běžci důstojně rozloučili se starým rokem a v plné sportovní kondici doběhli do cíle v prvních minutách Nového roku a naplnili tak pořekadlo: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“.

Jedinečná atmosféra

Závod láká nejen běžce, ale i jejich nejbližší, aby je na trase povzbuzovali nejen svými hlasivkami a různými řehtačkami, frkačkami, vuvuzelami a dalšími hudebními nástroji, ale i plnili roli nosičů vody, (případně šampaňského na přípitek). Přelom roku připomene i noční obloha, když se rozsvítí petardami a světlicemi ze všech možných míst – takový ohňostroj se jen tak někde nezažije.

Vítězové a rekordy

Závod má samozřejmě své vítěze, kteří obdrží kovy nejcennější i věcné ceny v podobě poukazů na odběry sportovního zboží značky JOMA, ale skutečnými vítězi jsou všichni. Těm náleží v cíli originální účastnická medaile a tóny státní hymny na jejich počest.

Ani tento závod není bez rekordů, ať již ryze sportovních, kdy doposud nejrychlejší muž Daniel Kučera doběhl v čase 12:06 min, ale i co se týká věku účastníků, když nejmladším účastníkem byl dvouletý Jáchym Horáček, kterého spícího do cíle dovezli v kočárku jeho rodiče v čase 21:28 min.

Poběžíte také?

Pokud se chcete stát účastníky tohoto závodu a zažít jeho jedinečnou atmosféru, můžete se přihlásit na www.behmetropole.cz, kde najdete nejen další podrobnosti závodu, ale můžete zhlédnout i videozáznam závodu z loňského roku. Upozorňujeme, že kapacita závodu je omezena.