Stará legenda říká, že svátek zamilovaných začal být známý jako Den svatého Valentýna díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval totiž svým vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali. Bál se, aby nezůstali doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn však vládci vzdoroval a tajně mladé páry oddával. Byl zatčen a popraven právě 14. února.

Den svatého Valentýna, který se dřív slavil převážně v anglosaských zemích, si už dávno v naší zemi našel svoje místo. Zamilované páry si tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice se symbolem lásky.

Registrace, start a cíl

Svátek zamilovaných však můžete oslavit i netradičně, třeba na Valentýnském běhu ve Stromovce. A jak na to?

Nejdřív se na stránkách organizátora zdarma zaregistrujete a pak už v den závodu vaše kroky povedou do Running Mallu, kde si můžete dát svou ranní kávu. Zároveň si zde vyzvednete startovní číslo, využít můžete i úschovnu nebo se vyfotit se svou drahou polovičkou a kamarády u fotostěny.

Před jedenáctou hodinou se spolu s kouči přesunete do Stromovky, kde proběhne správná rozcvička před samotným během. Závod dlouhý 5 kilometrů startuje v 11:30 hodin, a to ve dvou vlnách.

Po doběhnutí je připravena občerstvovací stanice s nápoji, teplý čaj, který určitě zahřeje a další dobroty na doplnění sil. Tak co, přidáte se?