Letošní sezóna v Botanické zahradě hlavního města Prahy patří zaoceánskému kontinentu. Není proto divu, že i léto se ponese v duchu americkém – zahrada mimo jiné nabídne ukázky skvostů tamní přírody či zvyky původních obyvatel.

Americké kaktusy

Tak například právě probíhající výstava kaktusů a sukulentů, kterou si můžete prohlédnout až do 16. července, milovníkům pichlavých rostlin ukazuje, které druhy přežijí v nejsušších oblastech Mexika, Chile, Bolívie či Kuby.

Expozice nezapomíná ale ani na kaktusy pocházející z extrémního prostředí severoamerické pouště nazývané Sonora. Zde rostou giganti - Carnegiea gigantean, jejichž výška může být ař čtyřiadvacet metrů!

Mezi indiány

Mezi stěžejní letní akce pak bude patřit Indiánský den, který v Troji vypukne 22. července. Na vlastní kůži se na něm seznámíte s životem indiánů, podíváte se pod pokličku některých jejich rituálů, poznáte některé indiánské denní činnosti.

A věděli byste, jaký je rozdíl mezi indiány Severní Ameriky a z deštných lesů Jižní Ameriky? Nebo jaké jsou indiánské květiny? I to se v trojské botanické zahradě dozvíte.

Americké letničky, nevšední pokrmy a exotické nápoje

O pár dnů později, 3. srpna, jste pak zváni na dostaveníčko s Alenou Novákovou, která vás seznámí s letničkami Nového světa.

5. srpna si zase na své přijdou milovníci jídla. Nahlédnout totiž můžete do americké kuchyně, a to v rámci akce nazvané American food day.  Mimo jiné se seznámíte s místními nevšedními pokrmy a také exotickými nápoji.

Květiny a plodiny Nového světa

I venkovní expozice patří rostlinám Severní, Střední i Jižní Ameriky. Například v expozici Severoamerické prérie se můžete kromě letniček seznámit také s přírodními výsadbami trvalek a skalniček, speciální záhon pak také patří plodinám Nového světa – k vidění je široká škála plodové zeleniny (rajčata, papriky...), okopaniny, obilniny a mnoho dalších plodin známých i neznámých v české kuchyni.

Nenechte si léto v Botanické zahradě hlavního města Prahy ujít!