„S koncem roku jsme rozšířili nabídku našich upomínkových předmětů. Chtěli jsme, aby byly nejen krásné, ale i užitečné,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

USB flash disk do peněženky

Nabídku dárkových předmětů zahrada nedávno rozšířila o poněkud netradiční, avšak pro mnohé velmi potřebné kousky. Pořídit tu můžete například osmigigový USB flash disk. Ale ne ledajaký. Má tvar kreditní karty!

„S tímto tvarem přišla jedna z kolegyň. Vyšla ze zkušenosti, že jakékoliv jiné USB flash disky někde zakládá a u sebe pak nemá žádnou. Většinou nosí peněženku stále u sebe a tudíž tvar, který by do ní vhodně pasoval, byl tou správnou volbou,“ řekla mi Klára Hrdá, referentka pro vnější vztahy a média.

Nový USB flash disk zdobí oboustranný fototisk na skle a jeho design určitě potěší všechny milovníky rostlin. „Na disku je plocha pro reklamní sdělení. Hledali jsme tedy s dodavatelem možnosti a on přišel s nápadem fototisku na sklo. Myslím, že na výsledném produktu je velmi reprezentativní a v souladu s tím, co jsme zamýšleli,“ dodává Klára Hrdá.

Powerbanka a nástěnný kalendář

Další novinkou, kterou zahrada nabízí, je powerbanka. I ta jistě mnohé potěší, protože zatímco jinde pořízená je často příliš velká a těžká, ta z botanické zahrady má tvar praktický. Navíc umožní dvě plná nabití mobilního telefonu a je vhodná pro smartphony i iPhony. I tento produkt zdobí potisk s motivem rostlin.

Ani letos v nabídce dárkových předmětů nechybí reprezentativní nástěnný kalendář pro rok 2018. Představuje fotografie z archivu trojské botanické zahrady, které ilustrují kouzla proměny expozic v průběhu roku.