Cyklus Procházky zahradou s odborníkem pořádá trojská botanická zahrada každou sezonu. A to vždy od začátku května do konce října. Letos tomu není jinak.

Návštěvníci si z úst odborných kurátorů během těchto procházek vyslechli spoustu zajímavostí například o pivoňkách, severoamerických skalničkách, letních trvalkách, řeč ale byla i o klášterních zahradách, léčivých rostlinách a středověké medicíně.

Podzimní trvalky

Pokud jste zatím procházku s odborníkem nestihli, máte ještě šanci si to vynahradit, a to 12. a 19. října. A co se dozvíte tentokrát?

Ve čtvrtek 12. října vás Petr Hanzelka seznámí s podzimními trvalkami. I období následující po létě totiž dokáže dát zahradě nádherné barvy. Keře a stromy dodají zlatavou a červenou, krásných odstínů se na podzim dočkáte i od některých květin.

Z trvalek vám na podzim rozkvete například hvězdnice, chryzantéma, oměj, plamenka, sasanka, slunečnice, zlatobýl... To a mnohem víc vám v Troji prozradí právě Petr Hanzelka.

Podzimní plody

O týden později zase Tomáš Vencálek zájemcům poodhalí kouzlo podzimních plodů a listů dřevin. A že jich není málo! Šípky, plody rakytníku řešetlákového, dřišťálu, plody z keře arónie, jeřabiny, bezinky, trnky...

Určitě byste měli vědět, že mnoho z těchto podzimních plodů se dá využít i v přírodní medicíně. Pokud si je totiž nasušíte či jinak vhodně uchováte, budete mít doma zbraň na zimní nachlazení!