Skvělý zážitek z návštěvy trojské botanické zahrady tento víkend jistě podtrhne i program, který zahrada chystá. V Troji se totiž propojí hudba s moderní kuchyní a kreacemi z květin. K tomu všemu vedoucí vinotéky sv. Klára Eliška Muchnová napáruje vína z vinice sv. Kláry. A co víc? Zeptali jsme se produkční akce Jindřišky Hejtykové.

 

Na jaké propojení květin a gastronomie se návštěvníci můžou těšit?

Součástí sobotního programu bude kuchařská show Markéty Hrubešové a floristky Kláry Franc Vavříkové. Obě dámy budou mít k dispozici stejný rostlinný materiál, z něhož budou souběžně tvořit kulinářské pochoutky a nádherné květinové vazby.

Festival láká na pizzu v kornoutu či rolovanou zmrzlinu. Jaké další netradiční pochoutky akce nabídne?

Chybět nebude mexická a peruánská kuchyně, barevné burgery, francouzské makrónky, řepánky, tradiční specialita z Hané, káva s obrázkem, kerské limonády a mnoho dalšího.

Na co byste návštěvníky pozvala vy osobně?

Kuchařské nadšence bych pozvala na show, kterou povede finalistka soutěže MasterChef Lea Skálová. K jejím specialitám bude naše someliérka párovat vína z vinice sv. Kláry.

Zájemci budou moct vyzkoušet i extrémní kuchyni Brouk na talíři. Jaké pochoutky si pod tím představit?

I na tuto show bych návštěvníky ráda pozvala, jelikož se jedná o ukázku přípravy jídel, jejichž součástí je hmyz. Zájemci se dozvědí množství zajímavostí a tipy, jak je možné hmyz originálně připravit. Ukázka bude zakončena ochutnávkou připravených jídel. Kdo má odvahu a rád zkouší nové věci, ten by si tuto show rozhodně neměl nechat ujít!