Návštěvníci, kteří se do trojské botanické zahrady těší na pravidelné výstavy, nepřijdou zkrátka ani letos. Zahrada i pro tento rok připravuje tradiční velkou výstavu orchidejí, která ovládne letošní jaro.

Překoná výstava orchidejí loňskou návštěvnost?

Ve skleníku Fata Morgana začne tato dlouho očekávaná výstava už 2. března. I tentokrát je na co se těšit. Expozice bude věnována zejména rostlinám pocházejícím z jihovýchodní Asie. A lákadlem budou nejen botanické skvosty, ale i fascinující aranžmá s asijskou tematikou. Chybět samozřejmě nebude ani doprovodný program, či prodej rostlin.

Loni si orchideje nenechal ujít rekordní počet návštěvníků – do skleníku se na exotické krásky přišlo podívat více než 20 000 lidí! Bude letos nový rekord?

Africké léto

Zatímco loňský rok byl ve znamení amerického kontinentu, letošní léto bude patřit Africe. Předzvěstí bude od 29. května  výstava afrických fialek, tu „pravou“ Afriku pak návštěvník pozná ve venkovních expozicích v měsících červen – srpen.

Nová expozice věnující se včelám

Pokud pravidelní návštěvníci dychtí po nějaké novince, dočkají se jí v průběhu června, kdy se slavnostně otevře nová Expozice medonosných rostlin a včel. „Naším záměrem je seznámit návštěvníky botanické zahrady s životem včel v české krajině a přiblížit vztah člověka, rostlin a včel v prostředí, které je všem blízké a dobře známé,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Součástí expozice bude množství edukativních prvků, prezentace různých způsobů chovu včel, ovocný sad i dům včelaře s interaktivní expozicí věnované včelám a medonosným rostlinám.

Dýňový podzim a Svatomartinské veselí

Podzim pak bude, stejně jako v předchozích letech, patřit dýním, které doslova zaplaví celou Ornamentální zahradu. A nejen to, zahrada po létě chystá i zcela novou výstavu jehličnanů, díky níž zájemcům představí tyto dřeviny rostoucí od rovníku po tundru.

Dýňový podzim završí oslava svátku Halloween, který za pár dnů na to vystřídá koštování Svatomartinských vín. Pak už přijde advent a Vánoce...