Festival IQ Play je putovní hravá výstava, která odstartovala ve Zlíně. Nabízí sen každého rodiče – hry, které děti unaví jak fyzicky, tak hlavně psychicky, a navíc ještě rozvinou jejich fantazii.

Na výstavě jsou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky logické, smyslové, dřevěné, edukativního charakteru, Montessori pomůcky, anebo zvětšeniny her.

Zóny podle zaměření

Prostor kavárny a herny bude rozdělen do několika zón podle druhu her. Zónu logických her zaplní společenské „deskovky“, smart hry pro jednoho hráče, logické hry a zvětšeniny deskových her, tedy takových, které zaujmou spíše starší děti.

Pro ty menší bude určena stavebnicová zóna, tvořená stavebnicemi z nejrůznějších materiálů. Baby zónu pro ty úplně nejmenší návštěvníky pak poznáte podle obří stavebnice, logických skládaček a smyslových hraček. U všech her budou dětem průvodci vyškolení lektoři. 

Rozvíjejte své děti

Takzvané edukativní hračky podporují u dětí kreativitu, jemnou motoriku, představivost a logické myšlení. Na výstavě prcci mohou zůstat celé hodiny. Na akci se návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky, jde tedy navíc o podporu českých podnikatelů.