Zájemci se podívají do zázemí tramvajové vozovny Pankrác, garáže Kačerov a blízkého kačerovského depa. Akce odstartuje v 10 hodin a až do 16 hodin bude kromě tradičních lákadel připraven pro návštěvníky i bohatý doprovodný program, zaměřený především na děti.

Prohlídky depa i akce pro děti

V Depu Kačerov na návštěvníky čeká přehlídka vozového parku, expozice technických vozidel pražského metra (ukázka vozů, které zajišťují bezproblémový provoz metra a jsou pro něj nepostradatelné), ale také prohlídky zázemí depa a ukázka hasičské techniky. Připraveny budou i soutěže pro děti, které si zde budou moci také vyrobit hrnečky s dopravní tematikou anebo si zaskákat na skákacím hradu či si zahrát deskové hry.

Vyfoťte se s tramvají

Ve Vozovně Pankrác pak budou vystaveny nejen současné, ale také historické tramvajové vozy, technická a pohotovostní vozidla a opět zde bude možnost podívat se do zázemí vozovny. I tady budou připraveny atrakce pro děti, které se budou moci s tramvajemi i vyfotit.

Na současné i historické autobusy se zaměří prohlídka garáží Kačerov, kde si dětští návštěvníci zajezdí na šlapacích motokárách anebo vyrobí trička.

 

Podívejte se na webové stránky: www.dpp.cz