Akce se koná jako doprovodný program ke stálé expozici Příběh Pražského hradu, která je umístěna ve Starém královském paláci. Představuje příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených - panovníků a prezidentů, šlechticů a dvořanů, umělců, stavitelů, architektů či vědců, ale i řemeslníků a služebnictva.

Hradem provedou historické postavy

Děti a jejich doprovod uvidí nejen modely Pražského hradu příslušných vývojových etap doplněné o předměty s mnoha nej – nejstarší, nejvzácnější, nejhodnotnější, nejobyčejnější i nejtajemnější, ale i další originální exponáty. Ty jim spolu s krátkými exkurzemi do dějin hradu představí kostýmované postavy historických obyvatel. A věřte, že na výklad o pražské defenestraci, podávaný dobovým účastníkem a s výhledem z okna, kde proběhla, vaše děti hned tak nezapomenou.

Děti budou plnit úkoly

Pro děti jsou během prohlídky Hradu připraveny také speciální úkoly, kterých bude celkem 6. Prověří to, zda malí návštěvníci dobře poslouchali, a také to, zda by mohli žít třeba ve středověku.

Dětský víkend tak celým rodinám umožní hravou formou poznat lépe hradní areál a dozvědět se zajímavosti z českých dějin.

Šermíři a dobová řemesla

Na nádvoří Pražského hradu bude během celého víkendu probíhat doprovodný program – například uvidíte souboj šermířů, své dravce předvedou sokolníci, pro děti je nachystána výtvarná dílna a také proběhnou ukázky dobových řemesel.