Od dvanácti do pěti hodin najdou návštěvníci v prostorách MeetFactory více než 70 stánků plných toho nejlepšího ze second-hand oblečení, módních doplňků, šperků, vinylů, drobného retro nábytku a dalších pokladů. Kromě příležitosti nakoupit v dnes tak oblíbeném retro stylu bude k dispozici i dobré jídlo, pití a také hudba v podání zajímavých českých DJs.

Vstup pro návštěvníky je zdarma.

Po blešáku do kina

A o den později můžete do MeetFactory vyrazit pro změnu za filmem. 13. března od 19:00 hodin se tu promítnou hned dva dokumenty. Další díl z pravidelného cyklu projekcí autorských dokumentů z distribuce KineDok představí snímky Vyšší řád a Oni. Oba filmy spojuje jedno téma – uprchlická krize.

Uprchlíci z pohledu Maďarů a Srbů

Vyšší řád je film z roku 2013, který se odehrává v Subotici, oblasti kolem srbsko-maďarské hranice, jež je poslední zastávkou asijských a afrických imigrantů před vstupem do Schengenského prostoru.

Převaděči je sem přivedou ze vzdálených domovů obvykle za 10 000 EUR, za ještě větší peníze připravují překročení jedné z nejsledovanějších hranic. Nekomplikovaný přechod do Maďarska a dále však nikdo nezaručí.

Strach z neznámého

A právě v Maďarsku se odehrává druhý film – Oni z roku 2015. Vypráví příběh malé vesničky Vámosszabadi, poblíž které byl vybudován uprchlický tábor. A místním se to nelíbí. Nová situace přinese otázky týkající se tolerance, strachu z neznámého a z migrace.

Ve vesnici bydlí dva druhy lidí: převážně starší, původní vesničané, kteří přítomnost cizinců přijali a mladší, bohatí přistěhovalci, kteří byli jen stále víc naštvanější a považovali cizince za zbytečný risk, který nechtěli podstoupit.

 

Podívejte se na webové stránky: www.meetfactory.cz