Čínský nový rok začíná pro asijské národy 25. ledna. Stávající znamení Vepře vystřídá nové znamení Krysy, první z dvanácti znamení čínského horoskopu.

Tento rok má být dokonce rokem nových začátků a příležitostí. Tak si pojďte jeho příchod oslavit výborným jídlem, pitím a zábavou. Zajímá vás, na co vše se můžete těšit?

Jídlo a pití

V první řadě půjde o lahodné jídlo a pití. Vyzkoušet budete moci například mongolské pochutiny, skvělé indonéské pokrmy, speciality vietnamské kuchyně nebo poslední dobou u nás tak velmi oblíbené asijské polévky všeho druhu.

Asijská malba

V rámci bohatého kulturního programu se vám představí Daniela Renčová s japonskou technikou malování. Ilustraci se tato umělkyně věnuje již řadu let, ale asijská malba je její největší vášní.

V čem je tato technika tak výjimečná? Tušová asijská malba se totiž snaží vystihnout podstatné rysy zobrazovaného předmětu. Počítá s tím, že divák použije svoji představivost. Klade se důraz na jednoduchost a harmonii s přírodou. Podstata jednotlivých objektů se zachycuje střídmými a rychlými tahy štětcem, přičemž autor se vždy snaží do obrazu předat svoji energii a vystihnout duši zobrazovaného.

Určitě si to nenechte ujít, Daniela má za sebou řadu vlastních i kolektivních výstav a její díla nechybí v soukromých sbírkách u nás i v zahraničí.

Přednášky a stánky

A dobré jídlo nemusíte jen ochutnávat, můžete se i něco naučit. Víte například, že vietnamská kuchyně patří mezi nejzdravější na světě? Na festivalu bude skvělá příležitost se o ní něco dozvědět. Každou hodinu se o ní uskuteční dvacetiminutová přednáška.