Festival nechce být, jak by se mohlo z názvu zdát, jen pro seniory. Cílem organizátorů je vytvořit prostředí vhodné pro propojení generací prostřednictvím společných zájmů, prožitků a kulturních aktivit. Každý si zde může najít to, co ho baví a zajímá. Vždyť přeci člověk, v jakémkoliv věku, může inspirovat své nejbližší okolí a být přínosem v mezigeneračním dialogu.

Návštěvníci mohou těšit na swingovou kapelu Shadde Yadda, nestárnoucí Petru Černockou a kapelu Hamleti s frontmanem Alešem Hámou.

Velký prostor bude dán i samotným činorodým seniorům. Po celou dobu festivalu bude, nejen pro věkově starší, na návštěvníky čekat celé spektrum odborníků, připravené poradit. Mágové z Moudré sovičky pomohou s počítači, záchranáři z Life rescue Praha poradí s první pomocí a Senioři píší Wikipedii pomohou rozkrýt taje této platformy. Dále na návštěvníky čeká program u stánků Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, Městské policie, Dobrovolných hasičů z Lysolají či Armády ČR. 

Kromě výše zmíněných aktivit stojí za zmínku také dva unikátní programy, které má festival čest hostit, tím prvním je Hestie, která propojuje lidi, kterým chybí prarodiče či vnouče.  Druhým je projekt Pečujeme s radostí, který je určen těm, kteří dlouhodobě o někoho pečují a potřebují se poradit, nebo si vyměnit zkušenosti. Tento projekt vznikl v Nadačním fondu Lepší senior, který se zaměřuje na aktivity pro seniory.

Organizátoři myslí i na děti. Ty si přijdou na své v dílničce Villy Pellé Ateliér Fresh Senior-Fresh Junior A to není všechno! Na své si přijdou také děti, pro které bude připravena dílnička Villy Pellé pod názvem Ateliér Fresh Senior-Fresh Junior. 

Chybět nebude ani festivalová soutěž o zajímavé ceny.

Vstup na celý program je ZDARMA. Více informací na www.freshseniorfestival.cz nebo www.freshsenior.cz.