Tradičně nejoblíbenější částí výstavy je velká herna deskových her, kde bude možné si pod vedením herních instruktorů zahrát osvědčené hry i naprosté novinky. Představí se například i letošní mezinárodně oceněná hra Azul od Mindoku a řada dalších.

Na své si prostě přijdou hráči všech typů deskovek, od logických a strategických až po party hry nebo hry na postřeh. Stačí si vybrat tu, která sedne vaší hráčské povaze a schopnostem.

Chybět nebudou ani různé stavebnice. Letos poprvé si děti (ale i dospělí) užijí na výstavě stavebnici Magformers.

Nejstarší ježek v kleci

Pro milovníky hlavolamů tady bude výstava mechanických hlavolamů. Představí známé i méně známé hlavolamy z celého světa vyrobené z nejrůznějších materiálů.

Mimo jiné i sbírku hlavolamů Josefa Hordiny – Rubikovy kostky, nemožné objekty, japonské dřevěné hlavolamy, sbírku retro hlavolamů i ježka v kleci v mnoha provedeních.

Největší zajímavostí bude asi nejstarší dochovaný model ježka v kleci. Jedná se o hlavolam vyráběný v Brooklynu přibližně od roku 1895 pod názvem Trilby.

Doprovodný program

Výstava má také řadu doprovodných aktivit. Po loňském pozitivním ohlasu proběhnou opět dva hlavolamové workshopy pro veřejnost. Připraven je i herní koutek se stavebnicí BIO BLO, skládání Rubikovy kostky s mistry nebo piškvorkové mistrovství.

Chybět nebudou ani hlavolamové worskhopy a přednášky pro školy a dětské kolektivy.

 

Více o výstavě zde.