Oslavy svátku svatého Patrika budou letos doposud největší v ČR. Více lokací, našlapanější program i nově průvod po Praze, to jsou novinky, na které se mohou těšit všichni obyvatelé a návštěvníci Prahy. „Svolejte kamarády a pojďte společně oslavit tento irský svátek přátelství a soudržnosti,“ zvou pořadatelé.

Unikátní průvod svatého Patrika poprvé v Praze

Ve světových metropolích je důležitou součástí oslav tohoto irského svátku a poprvé ho zažije i Praha. Průvod bubeníků, dudáků, Irů i domácích, vyjde od Kampusu Hybernská, Patrika a bude pokračovat po ose Staroměstské náměstí, Národní třída, Václavské náměstí a skončí opět u Kampusu Hybernská.

Tour sv. Patrika

Desítky hudebníků, umělců, kapel, DJs, MCs, FoodTrucks, Kino, Open Mic vystoupí v centru Prahy v Rock Café a v Kampusu Hybernská, v Holešovicích v areálu tržnice v klubu 36 Underground a také ve Vršovicích v kině Pilotů. Na těchto místech bude připraven program pro dospělé návštěvníky, protože – jak jinak – k oslavám svátku sv. Patrika patří nerozlučně i tradiční irská whisky.  

Vstup do Rock Café a 36 Undeground bude zpoplatněn, stačí si na jednom z těchto míst koupit za 150 Kč vstupenku a ta automaticky platí i do druhého prostoru.

Na ostatní lokality je vstup zdarma, všude však vstup od 18 let.

Rock Café (17.00 – 02.00)

Hlavním centrem oslav bude letos nově klub Rock Café na Národní třídě. Od 17 hodin budou moci návštěvníci vyzkoušet jaké to je vystoupit na klubovém podiu, kde proběhne Open Mic. Program bude pokračovat koncerty - vystoupí kapela Blood or Whiskey, písničkářka Grainne Hunt i známý bard Travis ONeill a jeho kapela His Cardinal Sins a večírek uzavře DJ Tomsn.

36 Underground (21.00 – 04.00)

Neotřelý holešovický prostor 36 Underground uvítá urban style a hip-hopu. Hlavní stagi bude vévodit Marpo & Troublegang, irský hip-hop zastoupí Kojaque a mladý dublinský rapper Luka Palm, slovenský rapper Zverina či česká kapela MoveBreakers. Sekundovat jim budou populární zástupci domácí scény, pro zájemce je připravena škola DJingu a pro tancechtivé beatbox.

Kampus Hybernská (10:00 - 20:00)

Tento objekt, který spadá pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, bude už 16. března hostit autorské čtení spisovatelky Lisy McInerney, která představí svůj román Nádherná kacířství a pokřtí jeho aktuální český překlad. V sobotu Kampus Hybernská nabídne koncerty a workshopy na téma irské muziky, historie či degustaci whiskey Jameson nebo párování Jameson Whiskey se speciálem vyrobeným v minipivovaru Kosíř. Pro tento program nešlo najít příhodnější místo, protože Hybernia znamená v latině Irsko.

Podrobné informace na: www.toursvatehopatrika.cz.