Pražští rodiče každoročně řeší nerudovský problém – kam s ním? Tedy kam s dítětem nebo dětmi o jarních prázdninách. Lesy hlavního města Prahy nabízí řešení - příměstský tábor v ekocentru Prales v pražských Kbelích. Tábor je vhodný pro děti prvního stupně základních škol, denně tu ratolesti zabaví a poučí od 9 do 16 hodin.

Zvířata a naučné stezky

Ekocentrum Prales (Pražské lesní středisko) vznikalo od roku 2016 v uvolněném areálu bývalé okrasné školky a zahradnictví na kraji městské části Praha 19 – Kbely. Areál obklopují stávající i nově vznikající lesní plochy, a tak se zde děti dostanou do bezprostředního kontaktu s přírodou.

Tento areál je základnou pro ekovýchovné programy a akce, najdete tu výběhy pro hospodářská zvířata (ovce) a vodní savce (nutrie), anebo naučnou stezku Cesta dřeva, jejíž hlavní osou je přírodní chodníček vybudovaný z dřevěných klád, plachty a štěpky. Nechybí ani hmatová stezka vyplněná přírodními materiály. Návštěvníci si mohou prohlédnout také ukázkovou včelnici nebo lesní školku, či si přivonět k bylinkovým záhonům.

Výlet do Chuchle a dílničky

A právě zde mohou děti strávit prázdniny pod vedením zkušených lektorů. Těšit se mohou například na program o ovečkách, o pěstování a zpracování obilí, či o dřevě. Připraveny jsou také kreativní dílničky, v nichž si malí táborníci vyzkouší své manuální dovednosti a vyrobí si něco malého na památku. V plánu je i výlet - návštěva zookoutku v Malé Chuchli a jeho obyvatel s povídáním o tom, kdo všechno žije v našich lesích.