Prázdninové dny Centrum Paraple zájemcům zpestří příjemnou hudbou, francouzskou komedií v letním kině a spoustou další zábavy, která k letním dnům prostě patří. A kdo by neznal Paraple?

Centrum Paraple

Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená známým českým dramatikem, scenáristou, hercem, autorem písňových textů a spisovatelem Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Pomáhat mohou jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří jejich činnost podporují.

Skvělá muzika

Na co konkrétně se můžete v jejich červencovém podvečeru těšit? K poslechu zahraje vyhledávaný performer Justin Lavash. Jeho hudba proplouvá mezi blues, folkem a jazzem a mimochodem je úžasným virtuózním hráčem na kytaru a zpěvákem se syrově hlubokým a uhrančivým projevem. Určitě budete příjemně překvapeni.

Letní biják

V letním kinu vás pak pobaví pokračování velmi úspěšné francouzské komedie s názvem „Co jsme komu zase udělali“. Ve filmu exceluje báječný herec Christian Clavier, kterého jistě znáte ze snímků Návštěvníci, Asterix a Obelix, nebo z životopisného dokumentárního cyklu Napoleon.

O čem film je? Manželé Claude a Marie Verneuilovi si zvykli, že jejich dcery jsou provdány za muže rozličných etnik. Nyní však budou čelit nečekané krizi. Všechny manželské páry se chystají z různých důvodů opustit Francii. Nastává panika a rodiče milovaných dcer se snaží udržet je za každou cenu doma. Podaří se jim to?

Něco i pro děti

V úžasné zahradě si dále můžete vychutnat nejen příjemné posezení, ale také grilování a workshopy. K dispozici je také pískoviště, trampolína a další vyžití pro malé návštěvníky.