Co je nízkoprahové zařízení? Slouží dětem a mládeži, které tráví svůj volný čas touláním na ulici, v partě či jinak neorganizovaně. Navštěvovat ho můžou všichni: šprti i pětkaři, sportovci i milovníci počítačových her.

V podstatě jde o volnočasovou alternativu k různým zájmovým kroužkům a jiným organizovaným aktivitám. Nízkoprahová zařízení však navíc poskytují odborné konzultace a mohou mnoha dětem pomoci, aby neskončily na ulici.

Klub Pod prahem

Jedním z podobných zařízení je i otevřený „Klub Pod prahem“ při Domě dětí a mládeže na Praze 12. Klub je určen pro děti a mládež ve věku 6 – 18 let. Vychází vstříc volně příchozím dětem a mládeži, i členům zájmových kroužků zdejšího DDM.

Vstup je bezplatný a v zařízení přivítají každého, kdo zde má zájem strávit svůj volný čas. Klub lze využívat jako místo pro odpočinek, setkávání s kamarády, využít můžete i nabídky volnočasových aktivit. Pravidelně se zde například pořádají turnaje – ve fotbálku a ve stolním tenise.

Pravidla a zábava

Do tvorby programu se mohou aktivně zapojit všichni příchozí. K dispozici jsou zde sportovní a žonglovací potřeby, kulečník, fotbálek, šipky, počítače, playstationy, X box a spousta deskových i jiných her.

V klubu je mimo jiné i posilovna, lze využít i výtvarnou dílnu... Aktivitu na míru si tu prostě vybere každé dítě.

Klub má ovšem přísná pravidla, nesmí se zde mluvit sprostě, platí zákaz kouření, braní drog a jakékoliv násilí.

 

Podívejte se na webové stránky: www.ddmmodrany.cz