Letos se do šestého ročníku akce zapojilo 40 měst v ČR a na Slovensku, a 15 měst v Polsku. Samozřejmě nemůže chybět ani Praha.

Běh zakázán!

Základem samotných závodů je chůze s kočárkem na zhruba 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý „rozchod“ dohlíží traťoví rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Běda tomu, kdo poběží!

Tři kategorie

Závodí se vždy ve třech hlavních kategoriích: maminky s kočárkem, tatínkové s kočárkem, a celé rodiny s kočárkem, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a ukázat, že sportovat lze i s kočárkem - že není překážkou, ale naopak výhodou. A že pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od útlého věku přirozený vztah ke sportu – ratolesti se tak od svých rodičů učí, že pohyb patří ke každodennímu rytmu života.

Hamr v Záběhlicích bude hostit pražskou část akce

V Praze se letos kočárky sjedou do areálu Hamr sport v Záběhlicích. Kromě oficiálních klání zde bude bohatý doprovodný program, závody pro děti  v kategorii odrážedlo nebo kočárek, výtvarná dílnička pro děti, vystoupení kouzelníka, malování na obličej, šamanské bubnování, ukázka cvičení s kočárky Strollering a mnoho dalšího.

 

Podívejte se na webové stránky: www.zavodykocarku.cz