Začneme tipem pro labužníky. Od 16. do 19. února se na smíchovském náměstí 14. října konají masopustní trhy spojené se samotnou oslavou masopustu. Návštěvníci budou moct ochutnat tradiční zabijačkové pochoutky - jitrnice, jelita, tlačenku anebo ovar. To vše za doprovodu hudby.

Praha 5 slaví na Portheimce

Na Praze 5 zůstaneme, v neděli 19. února se u vily Portheimka koná Masopustní rejdění. Jde o akci pro celou rodinu, která začne ve 13:00 hodin a potrvá do 17:00 hodin.

Připraveny jsou tvůrčí dílny pro děti, naučné stezky, soutěž o masopustní masky, trh s dobrým jídlem a pitím, hudba, bubnování se šamanem, divadlo v podání Dětského studia Švandova divadla a mnoho dalšího. Akce bude mezinárodní – představí se ambasády se sídlem na Praze 5, které přispějí jak dobrým jídlem, tak programem. Účast potvrdily ambasády Rakouska, Tunisu, Indonésie, Kuby či Vietnamu.

Toulcův dvůr představí lidové tradice

V sobotu 25. února můžete zažít masopust také v oblíbeném Toulcově dvoře. Od 11:00 hodin se zde malí i velcí návštěvníci dozví mnohé o lidových tradicích, které jsou s tímto svátkem spojené, vyrobí si masky a ochutnají tradiční lidové pokrmy. A nakonec všichni společně vyrazí na průvod starou Hostivaří a zvolí nejkrásnější masku dne.

Masky přijdou i za zvířaty do zoo

V ten samý den, tedy sobotu 25. února, se maškary dostaví také do pražské zoologické zahrady. Dopoledne si tu návštěvníci budou moci ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu vyrábět masky, v jednu hodinu pak vyrazí veselý průvod po celé zahradě.

Sto zvířat zahraje v Karlíně

A komu se nebude chtít do Troje, může vyrazit třeba na Karlínské náměstí. V sobotu 25. února se tu od 13:00 do 18:30 hodin koná již 14. ročník Karlínského masopustu. Zdejší průvod má být opravdu velkolepý: s koňským povozem, muzikou, dobrým jídlem a dílnami pro děti i dospělé.

Na pódiu pak vystoupí mnoho kapel, mezi nimi i slavných Sto zvířat. Na akci bude i Oskar - bibliobus pražské Městské knihovny.