Tradiční slavnosti, které vyvrcholí 28. září, jsou připomínkou jednoho z nejvýznamnějších českých svátků. Již tradičně kromě zábavy nabízí i pohled do historie, chybět nebude ani nabídka oblíbených gastronomických specialit, prodejních stánků s moravským vínem, burčákem i dárkovými drobnostmi. O víkendech se návštěvníci mohou těšit na historický a dobový program.

Kníže přijede v průvodu

Sv. Václav navštíví trhy na náměstí, které nese jeho jméno, ve čtvrtek 28. září hned dvakrát - ve 14 a v 16 hodin. Diváci uvidí v hodinovém programu rytíře, kejklíře, tanečnice, historické hudebníky i doprovod panovníka v dobovém oblečení.

V době mezi 15. a 16. hodinou je připravený tematický program i pro děti, které si mohou vyzkoušet hod kroužky na kord, oblékání do zbroje, dobové tance a další zajímavé soutěže. Programem bude provázet středověký herold, který návštěvníkům připomene v českém i anglickém jazyce důležité historické momenty, spojené s životem knížete Václava.

Tradiční pochoutky od nás i od sousedů

Návštěvníci mohou po celé dva týdny ochutnat a zakoupit si produkty z medu, letošní burčák či jiná vína, marcipánové sladkosti z Bavorska, nebo tradiční české dobroty, mezi které patří trdelník, bramboráky a palačinky. Na místě bude také kovář, který předvede své umění a nabídne vlastní výtvory.