Sedmý ročník ojedinělého plesu je určen jak pro profesionální, tak i amatérské tanečníky. Všichni mohou ochutnat dobové speciality a poslechnout si živou hudbu. Kromě jídla a tance budou k dispozici také dobové hazardní hry. Své si tedy najde takřka každý. Povinný je pouze kostým – a to z období renesance či baroka.

Co se bude tančit?

Na tanečním menu večera budou opravdu lahůdky. Zatančíte si například anglický Chesnut, Maiden Lane, Scotch Cap, Red House, Old Alman, Turkelone anebo třeba Tythe Pig, z francouzských tanců pak Galliarde, Šarlotu, Bretonské triory anebo třeba Svícnový branle.

Na řadu přijdou i italská baleta jako Spagnoletta anebo Canario či Ombrosa Valle. Že nic z toho neznáte? To vůbec nevadí. Tanečníci ze sdružení Rond, které ples pořádá, vám vše rádi předvedou.

Vlastní pohár a místo brýlí kontaktní čočky

Sdružení Rond, jehož historie sahá do roku 2001, se pod vedením Mikuláše Bryana a Jany Válkové zaměřuje nejen na rekonstrukce tanečního repertoáru z let 1450 - 1890, ale také na výuku tanců v rámci pravidelných kurzů, seminářů a letní taneční školy. Pořádá historické plesy a dobové pikniky, které jsou přirozeným spojením tance, hudby, dobových kostýmů, společenských her, či dobových receptů.

Pokud jde o rondí ples, organizátoři pro zachování dobové atmosféry prosí návštěvníky, aby si přinesli vlastní pohár na pití, pokud možno nechali doma brýle a raději je nahradili kontaktními čočkami a při fotografování nepoužívali blesk.

 

Podívejte se na webové stránky: www.nrpraha.cz