Žižkovské pivobraní má představit piva, která Pražané v podstatě ani neznají, protože je vaří malé pivovary. Ty si získávají obrovskou oblibu, protože vaří poctivé české pivo bez „globalizačních“ přísad. V soutěži pak můžete dát svůj hlas tomu nejlepšímu pivu.

Podskalská koza nebude chybět

Pivo Podskalská koza znají zcela určitě návštěvníci veletrhu středních škol Schola Pragensis. Tam toto pivo mohou ochutnat. Vaří se ve vzácné dávce 50 litrů ve Střední průmyslové škole  potravinářských technologií v Podskalské ulici. Právě z této školy vyšla řada skvělých sládků, kteří pracují v malých pivovarech. Kromě tohoto pivovaru se představí ještě další dva malé pražské pivovary – Novoměstský a Klášterní pivovar Strahov.

Mimochodem právě školní pivovar z Podskalské je zapsán v knize rekordů, protože se mu podařilo uvařit nejsilnější pivo v ČR, a to tzv. osmatřicítku s názvem Podskalská pusinka.

Vaříte doma? Zkuste to

Na pivobraní naváže burza na Jiřího náměstí. Kromě pivních tácků, sklenic a dalších produktů hmotné pivní kultury se můžete se sběrateli poradit, co máte doma za skvosty, pokud jde například o staré pivní lahve apod. Součástí burzy bude i prodej základních surovin pro domácí vaření piva – tedy sladu, chmele a kvasnic. I na burze lze získat zkušenosti, jak vařit pivo doma.

Gastronomie i překvapení

K dobrému pivu samozřejmě patří  dobré jídlo. Většina malých pivovarů připravuje nějaké překvapení, například  čerstvé brambůrky apod. Protože organizátory festivalu jsou  organizátoři  farmářských trhů na Jiřího náměstí a náplavce, je zcela jisté, že kvalita občerstvení je zaručena.

Program pro dospělé

Kulturní program nabízí  živá  hudební vystoupení skupin Hudba Praha, Vltava nebo Blue Effect.  Hudební program bude prokládán v pravidelných dvouhodinových intervalech vzdělávacími lekcemi či zábavnými soutěžemi. Členové Sdružení přátel piva budou na mikrofon vysvětlovat přítomným posluchačům zásady čepování a degustace piva, rozdíly v druzích piva, značení piva stupni atd., První pivní extraliga povede zase zábavnou sekci.

Program pro děti

Kromě využití všech atrakcí blízkého dětského hřiště bude na připraveném dětském jevišti probíhat moderovaný program pro malé diváky. Pro malé fanoušky aut bude k dispozici také výstavka několika skutečných autoveteránů.