Workshop nazvaný Hladce obrace: norský speciál pořádá obecně prospěšná společnost Elpida, kterou podporuje hlavní město Praha, ve spolupráci s novinářkou Veronikou Ruppert.

Vyzkoušet můžete i háčkování čepic a šál

Jde už o čtvrtou společnou dílnu pro širokou veřejnost, která spojuje generace nad tradiční ruční prací a mladým autorským designem. Kromě babiček jsou totiž na workshop pravidelně zvány i mladé designérky, které ve své tvorbě používají pletací či háčkovací techniky.

Tentokrát se na Letné potkáte s mladými designérkami Terezou Rosalií Kladosovou a Hanou Frisonsovou, se kterými budete moct vyzkoušet i jednodušší háčkování čepic a šál, nebo se pustit do složitějších designů.

Co kus, to originál

Ponožky zase návštěvníky workshopu naučí plést babičky pletařky zapojené do projektu Ponožky od babičky, se kterým už spolupracuje více než 200 seniorek z celé České republiky. Každá má svůj styl, proto i každý pár je unikátní.

Vedle setkání s tradiční ruční technikou je workshop také příležitostí k recyklaci a sběru vlny. Pokud vám proto doma zabírají místo nějaká nevyužitá klubíčka, můžete je 17. února předat do nových rukou. Pletařky z projektu totiž starou nepotřebnou přízi sbírají a recyklují – upletou z ní právě již zmíněné originální teplé ponožky.