Praguemarket se na náměstí Republiky uskutečnil poprvé v roce 2016 a akce měla obrovský úspěch. Od té doby se jich konalo na stejném místě už 35.

Pro letošek mají organizátoři naplánováno 18 víkendových marketů. Přičemž jeden market za víkend navštíví úctyhodných 8000 – 10 000 lidí.

První nápad

Tento skvělý nápad vznikl z potřeby nabídnout návštěvníkům Prahy jiné suvenýry, než je možné sehnat běžně v centru metropole.

„Inspirovali jsme se v Berlíně, kde mají trhy pod širým nebem dlouhou tradici. Zároveň jsme tehdy měli malé nezávislé značky a chtěli jsme vytvořit pravidelnou platformu, kde by se tvůrci mohli potkávat, inspirovat a nabízet zákazníkům jiné výrobky, než mohou běžně koupit ve velkých obchodních domech, nebo ve zmíněném centru města," sdělila pro web praha.eu organizátorka Pavlína Hůževková.

Handmade značky

Co se týče nabídky, tak všechny výrobky jsou handmade. Jde o kreativní tvorbu malých značek z Česka nebo i ze zahraničí. V červencovém termínu se zúčastní například značka Catalyna, která se věnuje výrobě šperků technikou lehaného skla, která má kořeny ve starověku.

Děti potěší háčkované hračky od KUBUdesign. U i1art můžete vidět, jak vznikají nástěnné obrazy z použitých vinylových desek a Gregiho dílna představí ruční výrobu šperků a doplňků ze dřeva.

Také něco dobrého

Nebude chybět mezinárodní street food – rybí ceviche, či nudle Pad thai od českých cestovatelů, kteří se do této pochoutky zamilovali v Thajsku a chtěli ji přinést na „český stůl“. A také výběrová káva i ta ledová, která v létě skvěle osvěží. Těšit se můžete i na moravské víno.