Petřín je odedávna spojen se svátkem zamilovaných. Proč? Především díky patrně nejznámější soše petřínského parku - pomníku Karla Hynka Máchy, který je symbolem věčného mládí a lásky, o což se zasloužila autorova slavná báseň Máj.

Básník s perem v jedné ruce a s kyticí šeříku ve druhé, vlnité až kudrnaté vlasy a lehce zadumaný úsměv. Tak před více než sto lety zobrazil českého básníka, prozaika, představitele českého romantismu a zakladatele moderní české poezie známý český sochař Josef Václav Myslbek.

Přijde i Mácha

A Karel Hynek Mácha bude také moderátorem celé prvomájové akce. Tedy přesněji řečeno - celou akcí přítomné provede moderátor, který bude představovat tohoto mimořádně nadaného spisovatele. Chybět nebudou samozřejmě ani verše ze slavného díla Máj.

Hana Barbara

Vedle soutěží o krásné ceny pro zamilované, které se budou konat v průběhu celého dne, se můžete těšit i na pěvecké vystoupení. Uslyšíte mladou hudební interpretku Hana Barbaru, průkopnici novodobé populární hudby. Texty ke svým písním si píše sama - inspirací jí jsou vlastní zkušenosti ze života.

Hana Barbara byla na začátku letošního roku jednou z finalistek v národním kole pěvecké soutěže Eurovision song contest 2019, kde představila jedinou píseň v českém jazyce. Nyní máte jedinečnou příležitost si ji poslechnout na Petříně.

V průběhu akce se také můžete vyfotografovat s umělecky zpracovanou podobiznou Máchy a pořízené snímky si rovnou odnést.

Zavřete oči, odcházím...

A jak jinak zakončit svátek zamilovaných, než českou romantickou komedií Kristián? Nestárnoucí film, kde exceluje úžasný Oldřich Nový v roli neodolatelného podvodníka a lamače dívčích srdcí, se bude v parku na Petříně promítat od 20:00 hodin.