Divadlo pod širým nebem

Charitativní představení pašijové hry Jidáši, kam jdeš patří neodmyslitelně k velikonoční kulturní nabídce Pražského hradu. Představení pod širým nebem nabízí ojedinělý pohled na tradiční biblický příběh Ježíše Nazaretského bez církevního dogmatu. „Záleží nám na tom, aby všechny postavy dostaly prostor otevřít divákovi i svou duši, své city, pocity a pohnutky, s nimiž do příběhu vstupují,“ uvedl režisér a autor hry Filip Jan Zvolský.

Něco navíc

„Hru jsme poprvé hráli v roce 2000, kdy už v ní byly scény jako loučení Ježíše s Marií a Máří. Během let jsem však dodal i dialog Petra s Jidášem, rozhovor Piláta s jeho ženou nebo scénu, kdy se k soudu coby žalobce dostaví i matka jednoho z betlémských neviňátek,“  přiblížil hru Filip Jan  Zvolský.

Vstupným pomůžete dětem

Kromě poučení a připomenutí si příběhu v době, k níž neodmyslitelně patří, nabízí však inscenace divákům i dobrý pocit z dobrého skutku. Vstup je sice jako každý rok volný, ale již od prvního sehrání v roce 2000 je tato inscenace spojena se sbírkou POMOZTE DĚTEM. I zde tedy bude umístěna kasička, do níž můžete přispět libovolným obnosem a vše do poslední koruny poputuje na zmíněné konto.