Profesionální instruktor této tzv. aerobní aktivity v instruktáži před samotnou vycházkou vysvětlí a předvede základ správného provozování „Nordic Walking“. Upozorní na časté chyby a přesvědčí vás, že je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Na místo natáčení slavného filmu

Procházka začne před moderním stadionem na Edenu, který stojí na původním místě vyhlášeného zábavního parku, otevřeného v r. 1922, a to v těsné blízkosti dělnické nouzové kolonie domků pod Bohdalcem.

Zatímco zábavní park Eden zanikl již za první republiky, nouzová kolonie Na Slatinách přežila do dnešních dnů. Během vycházky právě tuto kolonii s průvodcem projdete, navštívíte i polorozpadlé, nedávno vyhořelé dřevěné pavilóny Obecné školy, kam docházela školní mládež ze Slatin a kde se točil stejnojmenný film. A jedinou příjezdovou cestou vstoupíte do současné zástavby Slatin.

Kolem Botiče k Záběhlickému zámku

Vrch dnes zvaný Bohdalec, dříve z velké části holý vrch Hájiček, kterým také vede procházka, vydal i po letech po úmorné práci odstraňování rostlinných náletů Husův kámen- mohylu, která zde byla postavena r. 1915, k výročí upálení Jana Husa. Cesta bude dále pokračovat proti proudu potoka Botiče k Hamerskému rybníku, v jehož blízkosti se nachází novorománský kostel Narození Panny Marie a přes alej třešňovky k Záběhlickému zámku.

 

Podívejte se na webové stránky: www.praguecitytourism.cz