Akce se konají celoročně a každý měsíc se pravidelně obměňují. Na programu Pražské informační služby jsou návštěvy míst známých i zapomenutých či pražské památky. Nabídka je vskutku pestrá.

Alice Masaryková a Československý červený kříž

Na 6. únpora je například v sále Prague City Tourism na Arbesově náměstí připravena zajímavá přednáška na téma života a činnosti významné ženy české historie Alice Masarykové, dámy s velkým srdcem.

Dcera Charlotty Garrigue Masarykové a Tomáše Garrigua Masaryka byla veřejná činitelka. V roce 1919 založila Československý červený kříž a 20 let byla jeho předsedkyní. Za jejího působení vyvíjela tato organizace rozsáhlou zdravotnickou, charitativní a sociální činnost. Velmi se angažovala v ošetřovatelském školství, založila i Českou ošetřovatelskou školu. Bojovala za zlepšení sociální situace a vzdělávaní žen.

Alice nikdy nestála o publicitu a Červenému kříži zdaleka nepodřídila vše. Jejím heslem naopak bylo: „Věřím v anonymní práci!“

Vinohradské svatyně

Pokud chcete spojit přednášku s vycházkou, tak doporučujeme o den později vybrat akci, která vás zavede do budovy vinohradského sboru Českobratrské církve evangelické. Budovu navrhl v roce 1907 český architekt Antonín Turek, jehož stavby jsou většinou zapsány v Seznamu kulturních památek České republiky a jsou památkově chráněny.

Spolu s průvodcem si prohlédnete interiér, a to včetně obrazů českého malíře a ilustrátora Miroslava Rady, který maloval pro církevní prostory nejen v Česku, ale i v zahraničí. Po prohlídce vinohradského sboru se vydáte směrem do Dykovy ulice, kde budete mít možnost navštívit modlitebnu Československé církve husitské - významnou vinohradskou stavbu Husův sbor od architekta Pavla Janáka.