Cyklohráček jezdí nově po krásné romantické trati Pražského Semmeringu, překoná historické viadukty nad Prokopským údolím a nabídne cestujícím překrásný výhled na Prahu z výšky.

Nově zastavuje ve stanicích Praha-Zličín, Praha-Cibulka, Praha-Smíchov severní nástupiště a Praha hlavní nádraží.

Poveze vás Kasandra a Esmeralda

Jde o speciální model vlaku. Povezou vás lokomotivy Kasandra a Esmeralda, modely ze 70. let, které se již nevyrábějí. Souprava je přestavěna na velké pojízdné hřiště pro děti a české koleje brázdí už čtvrtou sezonu. Každý nepracovní den vyráží z Prahy vždy v 9:07 a 13:07 hodin, zpět ze Slaného se vrací v 11:01 a 16:57 hodin.

Během letošní sezony bude Cyklohráček sedmkrát opět prodloužen až do Zlonic, kde se nachází unikátní Železniční muzeum o historii starých nádraží, parních lokomotiv či dřevěných vagónů. Prodloužené jízdy vyráží o sobotách 29. 4., 27. 5., 24. 6., 29. 7., 26. 8., 30. 9. a 28. 10..

Tři vagony plné her

Vlak má tři zelené vagony a jeden červený – jeden je plný her, stavebnic, vláčkodráhy a knížek, ve druhém jezdí cyklisté s koly a ve třetím je spousta deskových her, velká stavebnice, tabule s křídami, puzzle a další hry. A v červeném voze se nachází herna s balonkovištěm a stavebnicemi.

Kdo je hrajvedoucí?

Ve vlaku jsou kromě průvodčích také hrajvedoucí. Ti dětem půjčí hry a hračky a mají připravené dárky na památku. Cyklohráček je samozřejmě určen všem cestujícím, nejen dětem a cyklistům. Můžete si cestou hrát, ale také nemusíte. Stále je to také klasický vlak, který může každý využít pro svou běžnou cestu.

 

Podívejte se na webové stránky www.cyklohracek.cz