Je to nejprestižnější žebříček barového světa, který je přirovnáván k filmovým Oscarům. Současně se v žebříčku umístilo šest barů z USA, dva z Velké Británie a jeden ze Švýcarska.

Nejde jen o koktejl

Hlavním hodnoticím kritériem poroty při volbě deseti nejlepších hotelových barů světa byla i v tomto roce kvalita koktejlů, servisu, surovin používaných do drinků, kvalita personálu a znalost produktů, historie barmanského řemesla a koktejlů, složení koktejlového menu a mnoho dalšího.

Oceněn i v Čechách

Letos je to zatím nejlepší výsledek, kterého Black Angel’s bar za svou existenci dosáhl, ale velké světové úspěchy zaznamenal i v předchozích letech. Například v minulém roce se tento výjimečný bar dostal podle deníku The Sunday Times mezi 50 nejlepších a u nás získal na Czech Bar Awards 2012 ocenění Nejlepší hotelový bar.

Skvělí barmani

A čím si toto uznání zasloužil? Porotu, která byla tvořena odborníky z celého světa, si bezpochyby získal širokou škálou kvalitních koktejlů a stoprocentní kvalitou svých služeb. Dobré jméno vytváří podniku ale především špičkový personál. „Naši barmani vyhrávají soutěže a dělají tímto způsobem reklamu baru po celém světě. Reprezentují nás na světových finále a tam většinou porotci jezdí a mohou získávat prvotní informace o potenciálně dobrých barech,“ řekl manažer Black Angel’s baru Pavel Šíma.

Stoprocentní kvalita

Jak se vůbec stane, že se bar dostane do nominace a následně se umístí na tak vysokém postu? „Někteří porotci náš bar osobně navštívili a posléze mu podle svého uvážení přidělili určitý počet bodů. Každý z nich si vytváří svůj žebříček pěti nejlepších a pak se ze všech na základě bodového ohodnocení vybere deset nejlepších,“ říká Pavel Šíma. Aby byl bar vůbec hodnocen, musí ho někdo nominovat, a to se stane, pouze pokud bar nabízí stoprocentní kvalitu. Pak se o něm začne mluvit a poté přijde i to, že ho někdo nominuje. Když je bar opravdu dobrý, může se dostat i do top 10.

Soukromí pro hosty

Sejít se s přáteli v baru, který se nachází v suterénu hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je opravdový zážitek. Není zde možnost pořizovat snímky, čímž je garantováno absolutní soukromí všech hostů. Takže pokud se chcete o výjimečnosti tohoto podniku přesvědčit, musíte tak učinit osobně.

Více na www.blackangelsbar.cz.