Festival navazuje na dlouholetou starou tradici pravidelných setkávání vinařů bývalého Rakouska-Uherska, která se konala až do vypuknutí 1. světové války. Návštěvníci se proto mohou těšit na zastoupení vinařů z Rakouska, Česka, Slovenska, Maďarska, Slovinska, ale také z Itálie, Francie a Portugalska. Poprvé se letos na festivalu představí vinaři z Gruzie, Řecka a USA.

Degustovat se bude téměř 600 vzorků vín a ne ledajakých. Hlavní myšlenkou festivalu je totiž snaha představit veřejnosti nejkvalitnější autentická, tedy přírodní vína bez chemie.

„Kritéria pro účast na našem festivalu jsou přísná. Díky tomu však budete mít možnost ochutnat ta nejautentičtější vína jednotlivých regionů, která jsou prosta enologických aditiv a unifikujících sklepních zásahů,“ zdůrazňují pořadatelé festivalu.

Připraven je i bohatý doprovodný program. Znalci si jistě nenechají ujít sérii přednášek a degustací v Konšelském salónku nebo prezentaci unikátního sopečného maďarského regionu za účasti čtyř vinařství.

Festival slibuje i gurmánský zážitek. Podávat se budou různé pochutiny, které výborně ladí s vínem, jako například paštiky, pochoutky z avokáda, pelmeně, těstovinové taštičky s rozmanitými chutnými náplněmi a další delikatesy. Chybět nebudou ani sladké dezerty, zmrzlina či káva.

Webové stránky festivalu: http://prahapijevino.cz/cs/praha-pije-vino-2018/.