Na výstavě budou k vidění různé betlémy, čertí bleší trh, andělské scenérie, velká perníková chaloupka, miniaturní krajinky s trpaslíky a jinými postavičkami, myší domeček, vařečkové divadlo a spousta dalších krásných věcí. Vše z dílen šikovných českých výtvarníků a řemeslníků.

Některé z nich budete moci na výstavě dokonce sledovat také při práci a něco se od nich přiučit.

Dojde i na miniaturní trhy

Výstava je ve znamení miniatur – letos se krom malých betlémů, ozdobiček a andílků představí modely vánočních trhů z trochu jiné perspektivy - k vidění bude například trh na Staroměstském náměstí nebo hrnčířský trh na Kampě i s malinkými trhovci.

Ve znamení tradic

Letošní ročník výstavy se speciálně zaměří na české vánoční tradice, které už mladší generace pomalu pozapomínají. Představí je „Adventní vlak dobré pohody“ s padesáti vagónky, každý ve znamení jednoho vánočního zvyku.

Návštěvníci se seznámí se staročeskými symboly Vánoc, dozví se, co jsou vrkoče, hůl sv. Kryštofa, jaký je původ anděla na stromečku, nebo jak se součástí vánočních dekorací stala cesmína. O lidových zvycích bude hovořit i přítomný průvodce, který zájemce výstavou zasvěceně provede.

Náladu vyladí hudba a vůně cukroví

Výstavu, která sice není prodejní, ale kde je možnost zakoupení různých drobných dárků a dokonce i tajemných „štěstíček“, bude provázet promítání historických vánočních pohlednic a vánoční hudba. A také rukodělné dílny pro dospělé i děti, dojde i na oblíbené pečení a zdobení perníčků.